zdolność kredytowa

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA – JAK OBECNIE WYGLĄDA?

Zdolność kredytowa, a raczej jej brak, to obecnie największy problem przyszłych kredytobiorców. Drugim poważnym problemem są oczywiście koszty kredytu, ale te w ciągu długiego trwania umowy kredytowej, mogą znacząco się zmieniać. To oznacza, że biorąc kredyt hipoteczny  przy wysokich stopach procentowych, przy ostatecznym rozrachunku wcale nie musi oznaczać, że kredyt był drogi – to się okaże dopiero w przyszłości – a tej, niestety nikt nie zna.

Wysokie stopy procentowe oprócz powodowania wysokiej ceny kredytu, mają również wpływ na zmniejszenie się zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców. Na drastycznie zmniejszającą się zdolność mają również wpływ nowe rekomendacje KNF dotyczące liczenia zdolności kredytowej, o których pisaliśmy we wcześniejszych wpisach.

Każdy bank trochę inaczej liczy zdolność w zależności od przyjętych parametrów, dlatego przed przystąpieniem do procesu kredytowego, warto spotkać się z doradcą kredytowym w Szczecinie, albo innym mieście, żeby mieć szeroki obraz możliwości kredytowych, jakie obecnie są na rynku.

A jak kształtuje się szacunkowa zdolność kredytowa w sierpniu? Prezentuje to poniższa tabela:

TABELA ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *