JUŻ NIEDŁUGO KREDYT HIPOTECZNY NA 2%?

Z pewnością większość osób zainteresowanych tematem kredytowym słyszało o planie wprowadzenia kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem 2%.

Przybliżymy teraz na czym będzie polegał ten program. Na chwilę obecną założenia są bardzo proste i czytelne, ale pamiętajmy, że wszystko ma wejść w życie dopiero w lipcu, więc na pewno jeszcze będą jakieś zmiany. Najważniejsze, że dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym pojawia się w końcu jakieś zielone światło.

Program będzie skierowany do osób poniżej 45 roku życia, które wcześniej nie były właścicielami nieruchomości mieszkalnej. Jednym słowem, będzie to kredyt na zakup lub budowę naszej pierwszej nieruchomości.

O kredyt będzie mogła się starać jedna osoba – wtedy maksymalna kwota wyniesie 500 tys zł, albo małżeństwo lub rodzice posiadający przynajmniej jedno wspólne dziecko – wtedy maksymalna kwota kredytu wyniesie 600 tys zł.

W sytuacji, kiedy kredyt będzie brany przez dwie osoby, warunek nieposiadania wcześniej mieszkania wystarczy spełnić tylko dla jednej osoby.

Kredyt w tym programie przez pierwsze 10 lat będzie miał stałe oprocentowanie wysokości 2% + marża banku. Po zakończonym programie, oprocentowanie kredytu wróci do wartości rynkowych. Ustawa ma przewidywać również sytuacje, kiedy po zakończeniu okresu 10 lat okaże się, że rata wzrośnie nam za wysoko, żebyśmy mogli ją udźwignąć. Dlatego ma się znaleźć w niej rekomendacja dla banków, na mocy której banki powinny się zgadzać na wydłużenie okresu spłaty takiego kredytu o 5 lat.

Tak naprawdę, to wszystkie najważniejsze założenia. Nie ma żadnych limitów cen, ani innych wyłączeń, czy obostrzeń. Program wydaje się rzeczywiście jasny i klarowny. Na pewno będziemy śledzić, jak będzie rozwijał się ten temat w przyszłości. A tymczasem przypominamy, że przed podjęciem decyzji o kredycie hipotecznym, zawsze warto skontaktować się z doradcą kredytowym ze Szczecina, żeby mieć pewność, że wybierzemy zawsze najtańszą opcję.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *